Загнітків

Село майстрів-каменярів Загнітків цікаве перш за все вражаюче гарним каньйоном «Загнітків яр», що усім туристам нагадує карпатські краєвиди, проте є окремим всесвітом. Знаходячись у яру і роздивляючись у скелях мушлі, дослухаючись до звуків джерел, раптом ви усвідомлюєте, що це місце, звідки все почалось. Дійсно, важко повірити, що «Загнітків яр» був дном стародавнього моря, але його велич і спокій ще досі можна відчути на тому самому місці.

Яром протікає стрімка річечка, а його круті схили приховують скит самотнього монаха або Кармелюкову печеру – за легендою схованку видатного народного повстанця Устима Кармелюка.

Звисока дивиться на урочище Горпинина гора, вершина якої нагадує профіль відьми Горпини, що ворожила тут млиновим колом і стала однією з персонажів роману «Огнем і мечем» Генрика Сенкевича. В селі це місце іще називають Бубликовою скелею на честь селянина, чия хата колись тулилась до підніжжя.

Та чи не найбільш цікавою є розгалужена система вапнякових шахт, що сягає глибиною п’ятдесяти метрів та розкидана майже під усім селом. Видобуток вапняку вівся у другій половині минулого століття. В шахті працювали п’ятдесят п’ять чоловік в дві зміни. Черга вантажних машин стояла аж до річки. Камінь вирізали кубами в шаховому порядку, щоб не було обвалів.

Нині місцеві каменярі водять туристів штольнями, а шахта чекає свого відродження.

Та щоб іще більше заглибитись в дивовижну загнітківську атмосферу, туристів запросять на майстер-клас з автентичних танців карапет, краков’як та гречаники! Танцям вас навчатиме дитячий зразковий фольклорно-етнографічний гурт «Витоки», який входить у десятку найкращих дитячих фольклорних гуртів України.

А про козацьку історію села Загнітків нагадує старовинний козацький цвинтар, на якому рясніють величні кам’яні хрести сімнадцятого та вісімнадцятого століття.

До села Загнітків зручно дістатися залізницею через місто Кодима Одеської області або через автошлях Т1611.

Туристичні локації:

  • Михайлівська церква
  • Загнітків яр
  • Козацький цвинтар
  • Вапнякові шахти
  • Бубликова скеля
  • Кармелюкова печера

Харчування, супровід гіда (+38 098 767 12 91, Людмила)

Розваги та послуги:

  • Майстер-класи з танців (+38 098767 12 91, Людмила)

Rating
( 6 , average 4.33 from 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Шпаків шлях
ukUkrainian
en_USEnglish pl_PLPolish ukUkrainian