Село Серби: унікальна флоромозаїка

У трьох кілометрах від Кодими наче квітка розкрилось на пагорбах біля річки Білочі село Серби. Назва його походить від першого поселенця, серба за національністю, який оселився тут у суцільному дубовому лісі зі своєю родиною і займався вівчарством.

Чому треба обов’язково завітати до сучасних Сербів? А тому що посеред села в невеличкій церкві святого великомученика Димитрія Солунського є справжнє диво: ексклюзивний, єдиний в світі іконостас, виконаний в рідкісній техніці флоромозаїки.

На величезних полотнах із зображенням Божої Матері, Ісуса Христа, архангелів Михаїла та Гавриїла викладене і закріплене підібране за розміром і кольором різноманітне насіння та зерно. В образах тонко передані риси кожної особи, в кожному зернятку присутня гра світла і тіней. Уявляєте, як дихають степом і світлом ці рукотворні дива, вплітаючи в себе велику віру художника?

Автор цих робіт – місцевий художник Петро Сазонович Козловський. Дві його картини із зображенням Ісуса Христа мають неабияку долю: одну подарували Папі Римському і тепер вона зберігається в Ватикані, а іншу забрав до Канади в Торонто знаний в усьому світі меценат Петро Яцик.

Неподалік церкви на джерелі збудована капличка, куди селяни приходять освячувати воду і вклонитися іконі Божої Матері.

В наш час багато людей відправляються в так звані “місця сили”, де можна підняти свій енергетичний рівень. Але мало хто знає, що такі місця сили є й тут, зовсім поруч. Наприклад – здоровенний дуб в Сербівському лісі. Майже 5 метрів в обхоп, це велетенське дерево зберігає таємничі букви-символи та сповнює подорожніх спокоєм та впевненістю.

До села Серби зручно дістатися залізницею через місто Кодима Одеської області або через автошлях Т1611.

Туристичні локації:

  • Церква Димитрія Солунського
  • Ставки Млаки
  • Капличка
  • Дуб-велетень

 

Харчування, супровід гіда, проживання (+38 098 420 0617, Катерина)

Rating
( 6 , average 4.33 from 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Шпаків шлях
ukUkrainian
en_USEnglish pl_PLPolish ukUkrainian