Джерельне село Пиріжна

Село Пиріжна вважається одним із давніх осередків гончарства в Україні. Сприяли виникненню цього ремесла навколишні багаті поклади декількох видів гончарної глини. А як відомо, якість керамічних виробів залежить передусім від якості сировини.

Гончарне мистецтво в Пиріжні передавалось із покоління в покоління, а наприкінці ХІХ століття в селі проживало близько 150 гончарів!

Місцеві жителі села відновили старовинні жолоби, де зі старовинної криниці можна поволі дістати дерев’яним журавлем крижаної води, посидіти в холодку під плотом, або й влаштувати пікнік за довгим столом.

Не менш видатними в Пиріжні є й криниці з цілющою водою, про які навіть існують старовинні легенди. До Демкових криничок приходять та приїздять люди пити воду, нею вмиватися та обливатися, бо й справді ця вода цілюща.

Та на цьому дива з лікувальними водами в Пиріжні не завершуються. Ховається на пагорбах і чекає на туристів ще й Фотинина криниця. Ніхто в селі не пам’ятає, хто перший її збудував, але з покоління в покоління передається повір’я, що вода з тієї криниці лікує зір. Але треба виконати деякі умови. Йти до криниці треба до схід сонця, мовчки, ні з ким не розмовляти. Потім біля кринички треба помолитись, набрати води, кинути кілька монет у воду і так само мовчки повернутись додому. А цілющою водою промивати очі до повного одужання. Багато прикладів зцілення наводять місцеві жителі. До того ж, вода лікує не тільки зір, а й інші хвороби, та насправді допомагає не тільки набрана вдосвіта, але й іншої пори дня.

До села Пиріжна зручно дістатися залізницею через місто Кодима Одеської області або автошляхом Т1611.

Туристичні локації:

  • Фотинина криниця
  • Демкові кринички
  • Жолоби

 

Харчування, супровід гіда (+38 098 051 5996, Алла)

Розваги та послуги:

  • Майстер-класи з гончарства (+38 097 801 6321, Сергій)

Проживання:

  • Зелена садиба (+38 050 954 7440, Олена)

Rating
( 8 , average 4.5 from 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Шпаків шлях
ukUkrainian
en_USEnglish pl_PLPolish ukUkrainian