Кодима

На кордоні Подільської височини і степу, на півночі Одеської області, серед лісів, річок, ставків, полів і пагорбів розкинулась мальовнича Кодимщина.

До туристичного центру і першого пункту нашого маршруту міста Кодими мандрівники можуть приїхати автомобільними шляхами або залізницею.

Історія поселень на території міста сягає часів трипільської культури, пізньої бронзи Черняхівської культури. А потім тут володарювали і Київська Русь, і Велике Князівство Литовське, і Королівство Польща, і Османська Імперія… В сімнадцятому столітті майже половину населення Кодими становили євреї, оскільки ця територія була районом їх розселення. В районі нинішнього залізничного вокзалу ставали табором роми. Кодима здавна була порубіжжям світів і народів, у ній об’єднувались ділянки чумацьких шляхів, велике перехрестя яких знайшло відображення на старовинних картах. Тому Кодима має таку дивовижну історію і культуру.

Якщо ж допитливий турист захоче осягнути всю історію краю «одним ковтком», в цьому йому допоможе Кодимський районний історико-краєзнавчий музей. Під його приміщення відведено пам’ятку архітектури та містобудування – колишній маєток поміщика Розенфельда.

Не дивлячись на свій молодий вік, музей є осередком духовного, мистецького, культурного життя району та міста. Саме тут відбуваються різноманітні заходи, зустрічі з відомими особистостями.

З давнього часу Кодима славилась садами і пасіками. Саме її звали «медовим хутором», господарями якого були поляки. Розповідь про польські сторінки історії Кодими ви почуєте у новозбудованому Кодимському римо-католицькому храмі, до якого ви можете навідатись не лише за історичною довідкою, але й за духовною порадою.

До міста Кодима зручно дістатися залізницею або автошляхами Т1611 і Т1622.

Туристичні локації:

  • Історико-краєзнавчий музей
  • Хрестовоздвиженський православний храм
  • Римо-католицький костел Преображення Господнього
  • Старовинний єврейський цвинтар

 

Екскурсії:

  • Екскурсії краєзнавчим музеєм (+38 096 529 57 53, Зінаїда)

Проживання:

  • Готель «Кодима» (+38 094 960 3018)
  • Будинок, готель «У Олега» (+38 096 846 2703)

Rating
( 5 , average 4.6 from 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Шпаків шлях
ukUkrainian
en_USEnglish pl_PLPolish ukUkrainian