Фестивальне село Івашків

Старовинне село Івашків було засновано у вісімнадцятому столітті і названо на честь козака Івашка. Це єдине село на Кодимщині, в якому залишились назви вулиць за назвою козацьких сотень! Про козацьку сторінку історії села нагадує пам’ятний козацький хрест на честь битви, що відбулася в урочищі Кодима 1693 року.

Блакитно-біла, неначе частинка неба на землі, івашківська Покровська православна церква була побудована з товстих дубових стовпів наприкінці дев’ятнадцятого століття і освячена на честь Покрови Божої Матері. Вона збережена донині і занесена до Єдиного державного реєстру пам’яток архітектури.

Починаючи з 2016 року в Івашкові щорічно на Трійцю проводиться етно-екофестиваль «Кодима-фест». Це нова платформа спілкування творчих людей, вільний простір пізнання традиційної культури Південно-Східного Поділля, модернових музичних фольк-напрямів та осягнення сучасного екосвітогляду.

Фестивальний майданчик приваблює туристів у будь-який час, тому що тут реконструйовано двоповерхову трипільську хату, зведено козацьку вежу, гарною фото-зоною є яскраві фестивальні ворота та острів закоханих.

До фестивального села Івашків зручно дістатися залізницею через місто Кодима Одеської області або автошляхом Т1611.

Туристичні локації:

  • Фестивальне містечко
  • Трипільська хата
  • Подільська хата

 

Харчування (+38 098 263 3408, Станіслав)

Rating
( 4 , average 4 from 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Шпаків шлях
ukUkrainian
en_USEnglish pl_PLPolish ukUkrainian